Przejdź do treści

Menu główne:

2009

2000-2009 archiwum

Steffen Möller - "Ich habe nur gewonnen"

(Berlin, 14.12.2009)
26.10.2008  w kinie "Die Kurbel" wyświetlono film dokumentalny "Ich habe nur gewonnen" o artystach na emigracji. Po projekcji spotkaliśmy się wtedy z dwoma z czterech postaci o których był film, byli to:

Janina Szarek, znana berlińska aktorka i pedagog  

oraz Ryszard Kula z Hamburga  - aranżer, kompozytor i dyrygent.


Natomiast 13.12.2009 pokazano ten film, Polonii berlińskiej po raz drugi w galerii der Ort , zapraszając najbardziej znana postać z filmu duetu reżyserskiego: Brygidy Dworok-Mich i Drago Hari. Najbardziej popularnego i lubianego Niemca w Polsce Steffena Möllera, kabareciarza i aktora, a ostatnio i pisarza, który sympatycznie po niemiecku i polsku opowiadał o swoim 14 letnim pobycie w Polsce, o Polakach. Jest w nim coś takiego co pozwala go polubić, ma cierpliwość do słuchania i talent do celnych i dowcipnych odpowiedzi.


Andrzej Patla
- polski szkoleniowiec i jego wychowankowie

(17.06.2009)
Staatliche Ballettschule Berlin und Schule fur Artistik, to stamtąd po latach nauki odchodzą w świat kolejni adepci cyrkowej sztuki.
17-tego czerwca 2009, zaproszeni przez
Andrzeja Patlę - nauczyciela, trenera, wychowawcę młodzieży,
poszliśmy obejrzeć egzaminacyjne pokazy uczniów ostatniej klasy.
To co zobaczyliśmy, przerosło nasze oczekiwania, prezentowali się artyści na najwyższym poziomie akrobatycznego wyszkolenia, w pięknych kostiumach estradowych i niektórzy, podziwu godnych makijażach.
Choreografia i oprawa muzyczna ukazała spektakl za jaki w zawodowym teatrze musielibyśmy zapłacić sporo pieniędzy. Tu mieliśmy to wszystko gratis, a chyba jeszcze więcej, bo uczniowie - artyści mieli świadomość,
że są oceniani przez egzaminatorów, siedzących przed nami i wpisujących coś do arkuszy. Więc dali z siebie wszystko. Tu widać było wszystko jak na dłoni, bo nie było elementu, którym jest oświetlenie punktowe.
Nie było ściemy. Gratulacje dla Andrzeja i kadry szkoleniowej...


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego